1992 yılında, M. Nesih Özmen Mahallesi, Fatih Caddesi, Yüksek Sokak, Merter adresinde 2500 m²lik kapalı alanda faaliyetine başlayan Kamer Giyim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi; ağırlıklı olarak kadın ve erkek örme dış giyim imalatı ve ihracatı yapmaktadır.

Aylık kapasitesi 80.000-90.000 adet arasında değişen firmamız, müşteri memnuniyetini her zaman birinci planda tutarak; hammaddeden ürün oluşumuna kadar geçen süreçte deneyimli kadrosu, son teknoloji makina parkuru ve kullandığı kaliteli ham maddesi ile kalitesini yurt dışında kanıtlamış ve süregelen zaman içerisinde kendisini sürekli yenilemiştir.

Şirket merkezimizde bulunan üretim alanı içerisinde, model kalıp çalışması, model dikim çalışması, kesim, kalite kontrol ve ütü paket bulunmaktadır. Müşteri talebine göre istenen koleksiyonlar da şirket bünyesinde yapılmaktadır. Bununla birlikte fason olarak çalıştığımız atölyelerin de aynı titizlikte calisan firmalar olmasına özen gösterilmekte, kuruluşumuzdan beri de üretim aşamasında bizimle yan yana beraber yürümektedirler.

Kumaşların boyama aşamasında ISO 9002 kalite onaylı, Avrupa Ekoteks standartlarına uygun haslık ve ekolojik uyumluluk testlerinin yapıldığı boyahaneler tercih edilmektedir. Ürün oluştuktan sonra ise, hem koleksiyon hem imalat aşamasında ürün testlerimiz müşterilerin talepleri doğrultusunda istenilen kuruluşlarla yapılmaktadır.

Kamer Giyim Sanayi prensip olarak, müşteri memnuniyetini üst düzey seviyede sağlayabilmek için kaliteli ham madde, zamanında teslimat, uygun fiyat, insan sağlığına zararsız üretimi hedefleyip, tüm bunların sürekliliğini sağlamayı da amaç edinmiştir. Bununla birlikte bünyesinde çalışan personelin tüm sosyal haklarını sağlamayı kendisine ilke edinmiştir. Bu ilke doğrultusunda da, çalışan tüm personelin gerekli eğitimi almalarını; böylelikle en verimli üretimi yapmalarını sağlamaktadır. Tüm bu saydığımız ilke ve prensipler ışığında da Higg Index üyesi olup; BSCI Ticari Sosyal Sorumluluk Projesi tarafından da denetlenmekte ve 2021’e kadar B skoruyla üretimlerine gönül rahatlığıyla devam etmektedir.

Sürdürülebilirlik kavramının daha da anlam ve önem kazandığı günümüz dünyasında, özellikle Avrupa’da büyümekte olan organik üretimin talebinin de farkında olan Kamer Giyim, bu doğrultuda organik üretimde, müşterilerine destek sağlamaktadır. Organic Exchange OCS 100 ve OCS Blended kapsamında sertifikasyon programına üyedir. Yine bu amaca hizmet doğrultusunda pamuklu ürünlerde BCI (Better Cotton) sertifikasyon programının da bir parçasıdır.

Ürün Çeşitlerimiz

Erkek Giyim
Kadın Giyim
Çocuk Giyim